Skip to content
Z numeru 4. Drukuj Poleć znajomemu
Twoja firma jest jak gra w szachy. Którą figurą jesteś Ty? Królem, czy Gońcem? A może po prostu Pionkiem? Jak oceniasz obecną sytuację? Teraz Twój ruch. Poznaj innych uczestników gry i zainspiruj ich.
 
Czasem niszczymy pomysły nieświadomie. Już na samym początku poddajemy je analizie i - mimo że chcemy coś rozwinąć, czy stworzyć - w efekcie rezygnujemy z marzeń
 
Większość ludzi uczy się na błędach, a to oznacza, że uczą się popełniać błędy.
Czas nauki pozwala skrócić uczenie się na pozytywnych wzorcach i postępowanie zgodne z modelem już działającym. Nie wyważasz drzwi, gdy wiesz, jak je otworzyć…
 
Pamiętasz swoją pierwszą skarbonkę? Jaka duma towarzyszyła brzękowi wrzucanej monety! Wtedy być może ten dźwięk - dźwięk posiadania - był ważniejszy od samej wartości uskładanych grosików. Poczucie, że oszczędności mają swoją wartość zrodziło się dopiero wtedy,  kiedy pojawił się plan, na co zbierasz. To cel określa, czy czujemy się bogaci czy biedni ze swoim stanem posiadania.
 
Istnieje teoria, która mówi, że biznesu uczymy się jeszcze przed urodzeniem. Gdy matka martwi się o pieniądze - dziecko boi się ryzyka finansowego. Gdy matka troszczy się o zasobność - dziecko jest zaradne, gospodarne i nieświadomie pomnaża swój majątek i majątek rodziny.
  Drukuj Poleć znajomemu
 

Newsletter

Zaprenumeruj nasz Newsletter:
Twoje imię:
Adres email:

Polecane Szkolenia

Spędzasz dużo czasu przy komputerze?
Bolą Cię oczy?
Chcesz poprawić wzrok?
Wyjedź na ferie zimowe z nami - skorzystaj z wczasów z kursem
JOGA DLA TWOICH OCZU
czytaj więcej >>>