Skip to content
Z numeru 9. Drukuj Poleć znajomemu
Co to właściwie jest?
Psychoterapia istnieje od lat, ludzie stają się coraz wrażliwsi, a jednak świat ma się coraz gorzej.
Być może nadszedł czas, żeby się nad tym zastanowić.

James Hillman
 
Psychologia świadomości według  C. G. Junga
Ego - wspólnym punktem odniesienia (koherentnych treści) świadomości. Centrum, pola świadomości, peryferia świadomości. O związku treści znajdujących się w polu świadomości decyduje ich odniesienie do ego. Ego jest zawsze środkiem pola świadomości, jeśli nawet pole to się przemieszcza. Pewne treści więc stale pozostają w polu świadomości i tworzą kompleks ego. Dlatego to jesteśmy świadomi swej cielesności. Kto jest jej nieświadom, znajduje się w stanie nienormalnym (np. w ekstazie).
 
Rodzice jako partnerzy w pracy z Portfolio
Uczniowie na ogół niechętnie rozmawiają z rodzicami o swoich ocenach, szczególnie o tych poniżej „dostatecznie“.
Często czują, że powinni wytłumaczyć swoje faktyczne lub domniemane błędy. Bywają rozczarowani lub nawet zranieni i dla zachowania poczucia własnej wartości uciekają się do tłumaczeń i wymówek w rodzaju „Miałem zły dzień”, „Zadania były zbyt trudne” albo wręcz „Nauczycielka mnie nie lubi”. W podobnej sytuacji trudno jest rzeczowo omówić stan faktyczny i wniesiony wkład pracy.
Złe oceny w szkole  utrudniają dialog między uczniami i ich rodzicami i wpływają tym samym na ich wzajemne stosunki. Z drugiej strony stopnie często są odbierane przez uczniów jako niesprawiedliwe, co z kolei prowadzi do konfliktów między nauczycielami i rodzicami.
 
  Drukuj Poleć znajomemu
 

Newsletter

Zaprenumeruj nasz Newsletter:
Twoje imię:
Adres email:

Polecane Szkolenia

Spędzasz dużo czasu przy komputerze?
Bolą Cię oczy?
Chcesz poprawić wzrok?
Wyjedź na ferie zimowe z nami - skorzystaj z wczasów z kursem
JOGA DLA TWOICH OCZU
czytaj więcej >>>