Skip to content
Język ciała Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 4
KiepskiŚwietny 
Kurs "Języka ciała" wprowadzi Cię w świat bez granic - w świat komunikacji międzyludzkiej, ocean możliwości porozumiewania się i zachwycający proces twórczy, w którym każda osoba jest zarówno twórcą jak i dziełem Sztuki.
Jakie znaczenie ma Mowa naszego ciała? Psychologowie twierdzą, że pierwszych 45 sekund kontaktu robi takie wrażenie, które potem niezwykle trudno jest zmienić.
Wrażenie to tworzą słowa, gesty, mimika, nastrój, którym emanujesz, tembr głosu, temperament i umiejętność wczuwania się w reakcje współrozmówcy.
W procesie komunikacji bezpośredniej nośność informacji określa się w następujący sposób:
Nośność informacji
To oznacza, że język niewerbalny dominuje nad zawartością merytoryczną! Jak się nauczyć tej mowy, mowy ciała?

Kontakty międzyludzkie to system wzajemnie się napędzający. Twoje zachowanie steruje zachowaniem innych i z kolei gdy jesteś stale sterowany modelami zachowań innych ludzi, starasz się znaleźć najbardziej efektywny system postępowania, tak aby czuć się dobrze i być szczęśliwym, przyjaznym, być samym sobą. (Przypomnij sobie, jak zaraźliwy może być śmiech.)

Być może przypominasz sobie te sytuacje, w których nie wiedziałeś jak postąpić, jak Ciebie odbierają, czego oczekują osoby, do których mówisz, na których Ci zależy...

Czasami czujesz się przygnębiony, nieco sfrustrowany, a musisz przyjść na spotkanie, od którego zależy cała Twoja przyszłość...

Dlaczego niektórym ludziom udaje się łatwo nawiązać kontakt z każdą osobą , z którą rozmawiają ...
Odpowiedzi znajdziesz w swoim ciele, w swoich reakcjach, gestach, w obserwacji swoich emocji.
Ważne jest wiedzieć na co zwracać uwagę, określić na co masz wpływ, a czego zmienić nie potrafisz.

Wychodzimy z założenia, że nie istnieją błędy w komunikacji, istnieje tylko reakcja zwrotna - to znaczy, że zmieniając własne zachowanie i obserwując reakcje współrozmówcy potrafimy ustalić takie relacje, które są dla nas przyjemne, dają nam poczucie własnej wartości i szczęścia. 

Wewnętrzne uczucia, emocje, mają bezpośredni wpływ na to, w jakiej fizycznej kondycji jesteśmy: im lepiej się czuję, tym więcej chcę, im więcej chcę - tym więcej potrafię i ten wewnętrzny napęd pobudza do działania wewnętrznego Geniusza - wszystko, co robisz, robisz z fascynacją i radością. Na choroby i  zmartwienia nie pozostaje czasu.

Jeśli chcesz poznać swoje modele myślenia - spróbuj przez tydzień dokładnie naśladować swoich przyjaciół. Dopasowuj się do ich rytmu oddechu, pozycji ciała, gestów rąk, mimiki, rytmu mówienia ...
Na pewno rozpoznasz różnice między sposobem myślenia Twoim a Twoich kolegów, w miarę dopasowywania się - potrafisz ich lepiej rozumieć. Zauważysz, że kontakty w momentach naśladowania będą łagodniejsze. To będą Twoje pierwsze kroki w Język ciała.

Psychologia zachowania jest jak książka, z której uważny czytelnik wyciąga dla siebie wiele korzyści. Poznając innych - poznajesz siebie: skąd powstają choroby, zahamowania, problemy życiowe. Jak można osiągnąć inny poziom życia...

Twoje ciało to głos, który mówi zawsze i lepiej, jeżeli wiesz o czym mówi, a tym samym rozumiesz siebie...

Siergiej Litwinow

  Drukuj Poleć znajomemu
 

Newsletter

Zaprenumeruj nasz Newsletter:
Twoje imię:
Adres email:

Polecane Szkolenia

Spędzasz dużo czasu przy komputerze?
Bolą Cię oczy?
Chcesz poprawić wzrok?
Wyjedź na ferie zimowe z nami - skorzystaj z wczasów z kursem
JOGA DLA TWOICH OCZU
czytaj więcej >>>