Skip to content
Klucz do własnego zdrowia Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 0
KiepskiŚwietny 
Czym jest dla Ciebie zdrowie i co oznacza bycie zdrowym? Jak się wtedy czujesz? Czy zauważasz, jak rzadko mówimy o swoim zdrowiu, a ile miejsca w naszych rozmowach zajmują choroby?

Wiemy, że zdrowie nie jest czymś, co się posiada, że jest to proces zależny od tego, co robimy, jak myślimy i czujemy. Ciało jest integralną częścią nas samych i jest obdarzone zdolnością uczenia się i samouzdrawiania. A skoro tak jest, to w znaczmy stopniu mamy wpływ na stan naszego zdrowia. Trzeba tylko odnaleźć klucz umożliwiający dostęp do zmian!

Każdego dnia podejmujemy decyzje, które tworzą bądź niszczą nasze zdrowie. Nie umiejąc rozpoznawać sygnałów płynących z naszego ciała i odpowiednio na nie reagować, doprowadzamy do zaburzenia równowagi wewnętrznej - choroby. Jak więc dokonywać zmian, które ponownie poprowadzą nas ku zdrowiu?

Nowoczesne techniki NLP dają potężne narzędzie, dzięki któremu jesteśmy w stanie odnaleźć własny sposób pozwalający radykalnie poprawić zdrowie i na wielu poziomach oddziaływać na swój organizm.

Na ogół mamy świadomość, jak oddziałuje na nas nasze środowisko. Myślimy o dietach i jakości pożywienia. Rzadziej wiążemy samopoczucie ze środowiskiem społecznym, w którym żyjemy i jakością relacji z innymi ludźmi, co według ostatnich badań naukowych ma niebagatelny wpływ na stan zdrowia i ryzyko zachorowania.

Na poziomie zachowań warto się przyjrzeć, które z nich są odpowiedzialne za otwieranie drzwi chorobie i jak możemy je zmienić, by działały na naszą korzyść. Na poziomie umiejętności i możliwości - mieszczą się także nasze nawyki. By te niekorzystne zastąpić innymi należy określić cele, którym służą i szukać zdrowszych sposobów ich osiągnięcia. Warto także poznać swoją strategię radzenia sobie ze stresem i nowe sposoby uzyskiwania szybkiego stanu relaksu, wewnętrznej równowagi. Przyjrzymy się wreszcie swoim przekonaniom i wartościom, które określają zarówno to, jak siebie postrzegamy, jak i to, ku czemu dążymy. Niektórzy odkrywają, że podświadomie dążą ku chorobie, jako formie ucieczki od problemów, a Ty? Jeśli na kolejnym poziomie - poziomie tożsamości postrzegasz siebie jako pacjenta - osobę, którą trzeba leczyć, to nieświadomie choroba będzie stanem pożądanym. Aby być zdrowym musi zapanować zgodność pomiędzy wszystkimi poziomami i właśnie NLP daje narzędzia, dzięki którym każdy może sam tego dokonać, wprowadzając harmonię także na poziomie ducha.

Zdrowie lub jego zachwianie najpierw odbija się w stanie emocjonalnym. Często zanim pojawią się pierwsze symptomy choroby odczuwamy jakiś rodzaj dyskomfortu emocjonalnego: napięcie, przewlekłą depresję, narastające zniecierpliwienie, drażliwość...

Wiedząc o tym możemy odwrócić ten proces i poprzez świadomą zmianę stanu emocjonalnego niwelować psychiczne przyczyny rozwoju choroby i sprzyjać wzmocnieniu systemu odpornościowego. To, o czym myślimy, ma bezpośredni wpływ na nasze ciało, a im bardziej namacalne i autentyczne obrazy tworzymy, tym silniej na nie będzie reagować nasze ciało. W ten sam sposób możemy więc wpędzić się w depresje rozpamiętując dawno przeżyte niepowodzenie, co zużytkować swój czas i siłę umysłu na stworzenie obrazu aktywnego funkcjonowania i długoletniego życia w zdrowiu.

Masz w sobie ogromną moc samouzdrawiania. Naucz się ja uruchamiać. Zaufaj sobie. Uzdrawianie jest procesem naturalnym i dostępnym każdemu.

 Małgorzata Gluth
  Drukuj Poleć znajomemu
 

Newsletter

Zaprenumeruj nasz Newsletter:
Twoje imię:
Adres email:

Polecane Szkolenia

Spędzasz dużo czasu przy komputerze?
Bolą Cię oczy?
Chcesz poprawić wzrok?
Wyjedź na ferie zimowe z nami - skorzystaj z wczasów z kursem
JOGA DLA TWOICH OCZU
czytaj więcej >>>